En Güzel 99 Yazı Hat Sergisi Açıldı(10/03/2015)

En Güzel 99 Yazı Hat Sergisi Açıldı

“En Güzel 99 İsim, En Güzel 99 Yazı” hat sanatı sergisi, Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde törenle açıldı.

Hat Sanatçısı Mustafa Cemil Efe’nin eserlerinden oluşan Allah’ın 99 isminin hat sanatıyla teker teker işlendiği tabloların yer aldığı, ’En güzel 99 İsim, En Güzel 99 Yazı’ hat sanatı sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen törenle açıldı. 99 eserin görücüye çıktığı serginin açılışını, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekrem, Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuri Elibil ve İstanbul Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Ak ile beraber açılış kurdelesini keserek yaptı.

Burada bir konuşma yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Burada çok değerli kardeşimiz Bekir Bey, Beyoğlu kültür ve sanatın merkezi ama geleneksel sanatımızın özellikle hat sanatımıza kök salmış bu konuda sürekli sergiler yapan, sürekli sanatkârları Beyoğlu’nda buluşturan ve bu aşkla hizmetlerini sürdüren ve hem Beyoğlu’nda ve İstanbul’da ciddi çalışmalar yapan kardeşimize huzurunuzda özellikle teşekkür etmek istiyorum. Çünkü son 10 yılda kültür anlamında, sanat anlamında çok ciddi sanatkârlar Beyoğlu’na gelmeye başladı. Ama bu alanı hakkıyla doldurmaya çalışan birisi ve Tophane’de halen bu işi sürdürmüş olması da bizi gururlandırıyor. Allah emeklerini daim etsin” dedi.

Hat Sanatçısı Mustafa Cemil Efe ise, “Muhammed Hanefi Kutluoğlu hocamızı zikretmek istiyorum. Kendisi yazı sevdalısı, bu eserleri benden talep ettiğinde açıkçası bir sergi projesi yoktu. Bir hattatın Esma-ül Hüsna’yı tamamını yazması tek tek onları tasarlayıp ortaya çıkartması uzun soluklu bir iş. Bundan dolayı hocamıza nazlandım diyebilirim. Hocamda bu hususta sevap kazanacağıma dair hem de ileriye dönük bir eser kalması adına şevklendirdi” diye konuştu.

 

Haberi Paylaş :
3335 Defa Okundu.
Haberler
Hüseyin Aksoylu, ikinci solo sergisi “Açlık...
Fotoğrafçı Muammer Yanmaz tarafından projel...
Ressam Şefkat İşlegen, Sanko Sanat Galerisi...
“En Güzel 99 İsim, En Güzel 99 Yazı” hat sa...
ONLINE KATALOG
FUAR & STAND KURULUMU
SERGI & MÜZE KURULUMU
BİLGİLENDİRME FORMU
FOTO GALERİ
www.beetleart.com.tr
Tasarım ve Kodlama: Alfim Web Hizmetleri.
Site içerisindeki Tüm Materyanlar Hakkı Saklıdır.
Bizi Takip Edin